Cvičebnice na přijímací zkoušky na SŠ

Přijímací zkoušky na střední školy jsou tento školní rok ještě žhavější téma než byly v tom uplynulém. Zatímco v tom uplynulém si ještě střední školy mohly vybrat, jaké přijímací zkoušky pro deváťáky připraví, tzn. zda se připojí ke zkouškám vytvořených CERMATem, nebo si udělají své, v tomto školním roce jsou karty předem rozdány.

Připojit se k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky vytvořených CERMATem je povinnost.  A to pro maturitní obory. Ředitelé středních škol však mají volnou ruku v nastavení minimální hranice úspěšnosti. I přesto však musí výsledky testů tvořit minimálně 60% celkového hodnocení přijetí uchazeče.

Ze zkušeností víme, že testy CERMAT se od běžně probírané látky ve škole liší. Jsou hodně zaměřeny na logické uvažování. Proto se tým ostravské pobočky 2+2 rozhodl dát dohromady cvičebnici, která by měla deváťáky co nejlépe připravit.

Ukázka příkladů na dělitelnost, poměr a měřítko mapy.

Ukázka příkladů na dělitelnost, poměr a měřítko mapy.

Na tvorbě se podílela Alena Koubková vyučující matematiku na střední škole a Katarína Uhrová mající dlouholetou praxi ze základní školy. Tvorba cvičebnice zabrala tři měsíce usilovné práce. Motivací byl nedostatek materiálů, které mají žáci k dispozici. “Chtěla bych vidět knihy, ze kterých CERMAT vybírá příklady. Mám hodně knih a různého materiálů z matematiky, ale ani na jeden příklad podobný s testy jsem nenarazila”, říká Katarína Uhrová.

Náš názor na přijímací zkoušky není příliš pozitivní. Dvěma hlavními důvody jsou přísně utajované příklady (takže vůbec netušíte, co vás čeká) a časová náročnost (na 32 příkladů 60 minut).

V úsilí kvalitně připravit deváťáky na přijímačky tedy máme svého unikátního pomocníka v podobě cvičebnice. Nelze jí koupit v žádném obchodě a je dostupná pouze pro studenty 2+2. Od října začínáme tvořit skupinky studentů a vy tak máte možnost se včas přihlásit do našich kurzů.

Lze to i kdykoli později, jen je potřeba počítat s daleko větší intenzitou kurzů.

Chcete si náš systém vyzkoušet? Nekupovat zajíce v pytli? Zapište se níže na zkušební lekci, kterou poskytujeme všem studentům zdarma.

Ať vás zajímá cokoli ohledně školy 2+2 (výuka, provoz atd. atd.) a máte pocit, že jste tyto informace na webu nenašli, nebo se vám prostě hledat nechtějí, směle do nás. 🙂 Žádný dotaz není hloupý a rádi vám vše zodpovíme. Nejčastěji obdržíte odpověď ještě ten samý den, kdy dotaz položíte, nejpozději však následující pracovní den.

×